

Border Collie to pies o ogromnym temperamencie i niezwykłym usposobieniu. Na co dzień oddany i uległy swojemu właścicielowi, w pracy ze stadem staje się stanowczy i niezwykle czujny. Czy ta rasa psa pasuje właśnie dla Ciebie? Jakie są zalety psów tej rasy, czy mają wady? Zapraszamy do artykułu :)
W jakie zabawki warto zainwestować posiadając szczeniaka, a w jakie będąc właścicielem sędziwego psa? Jakie zakupy należy rozważyć chcąc zrobić z pupila prawdziwego stratega? Podsuwamy kilka pomysłów.
Każdy dobry opiekun chce dla swojego Pupila jak najlepiej. Stara się go odżywiać wysoko jakościowymi karmami, bilansować mu dietę w odpowiedni sposób, nie dopuszczać do nadwagi, ale czy wszystkim tak świetnie to wychodzi? Sprawdź i zerknij czy nie popełniasz jakiegoś błędu z 6, które występują najczęściej.
Co zrobić, gdy pies boi się spacerów, ludzi i innych zwierząt, płochliwie reaguje na próbę kontaktu z kimś obcym, a nawet gryzie ze stresu? Zazwyczaj niezbędna jest wizyta u behawiorysty. Spróbuj jednak najpierw metody małych kroczków i nagradzaj psiaka za najmniejsze próby wyjścia.
Twój pies ma tendencje do podążania za Tobą jak cień? Kładzie się pod drzwiami, gdy idziesz do toalety lub piszczy, gdy tylko wychodzisz do drugiego pokoju? Brzmi znajomo? Zapraszamy do artykułu.
Wielu właścicieli psów określiłoby zdrową dietę dla psa jako: dużo mięsa, trochę warzyw i zbóż prawie w ogóle. Czy tak jest na pewno? Czy dieta bezzbożowa może być odpowiedzią na wszystko? Jakie są jej zalety? Kiedy należy ją wprowadzić? Czy zboża szkodzą? Może dieta monobiałkowa?
W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania, a także ogromną dawkę wiedzy skondensowaną w jednym miejscu.
Zapraszamy do artykułu i wyciągnięcia notesów :)
Czym jest karma monobiałkowa (monoproteinowa)? Kiedy ją stosować? Co charakteryzuje jej skład? Jakie ma zalety? Czy ma wady?
Zapraszamy do artykułu :)
Brak posłuchu u opiekuna oraz agresywne nastawienie do inny przedstawicieli swojego gatunku to oznaka dominacja. Zjawisko to może być niezwykle uciążliwe. O ile samodzielność psa, niechodzenie krok w krok za swoim Panem/Panią jest pożądanym zachowaniem, o tyle pójście o krok dalej w zachowaniu psa, czyli dominacja będzie niezwykle męcząca, a nawet groźna.
Który ze sposób żywienia jest najlepszy dla psa? Na to pytanie nie można udzielić jednej uniwersalnej odpowiedzi. Psy przecież różnią się między sobą. Ich potrzeby żywieniowe także będą się różniły, w zależności od ich rozmiarów, wieku, stanu zdrowia, wagi i poziomu aktywności fizycznej. Idealny pokarm dla swojego zwierzęcia każdy właściciel musi dostosować indywidualnie. Ostatecznie, poza potrzebami zwierzęcia, musi on uwzględnić także swoją sytuację życiową. Co dla jednego właściciela będzie sprawdzać się na co dzień, dla innego stanowić będzie duże wyzwanie. Czynniki takie jak cena, sposób dokonania zakupu i czas, który może przeznaczyć na przygotowanie posiłku dla psa, z całą pewnością wpływają znacznie na decyzję, jakim sposobem żywić psa. Ważne, byś mógł podawać psu wybrane przez siebie pożywienie długoterminowo. Częste zmiany pokarmu obciążają znacznie organizm psa: biegunka, wzdęcia i inne problemy trawienne mogą być skutkiem takich właśnie zmian.
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o najlepsze pożywienie dla psa. W artykule znajdziesz najważniejsze kryteria, które pomogą w poszukiwaniach optymalnej karmy dla psa.