
Kategorie
Producent
Główne źródło białka
Wiek pupila
Karma monobiałkowa (monoproteinowa) dla psa posiada w swoim składzie tylko jedno źródło białka. Powstały one głównie z myślą o zwierzętach borykających się z problemem nietolerancji pokarmowych. Specjaliści z dziedziny żywienia określają mięso kurczaka oraz zboża za czynniki najbardziej uczulające czworonogi. Karma monobiałkowa zamiast tych produktów zawiera inne rodzaje mięsa, a więc np. jagnięcinę, wieprzowinę, mięso z kaczki lub dzika, a także ryby.

259,00 zł

259,00 zł
Czym jest karma monobiałkowa?
Karmy monobiałkowe, nazywane również monoproteinowymi lub jednobiałkowymi mają w swoim składzie tylko jedno źródło białka. Powstały z myślą głównie o tych zwierzętach, które borykają się z problemem nietolerancji pokarmowych. Według specjalistów do najbardziej uczulających czworonogi składników karm należą kurczak oraz zboża. Karma monobiałkowa dla psa zamiast tych produktów zawiera inne rodzaje mięsa, np. jagnięcinę, wieprzowinę, mięso z kaczki lub dzika, a także ryby. W ofercie producentów żywności dla zwierząt tego typu można znaleźć zarówno mokrą, jak i suchą karmę jednobiałkową.
Kiedy karma monobiałkowa jest idealnym rozwiązaniem?
1. Alergia pokarmowa u psa
Alergia u psów objawia się bardzo często świądem i innymi problemami skórnymi. W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie diety eliminacyjnej, aby wykluczyć produkty uczulające czworonoga. Podawanie karmy monoproteinowej pozwala sprawdzić na jaki rodzaj białka nasz pupil ma alergię. Składniki takie jak mięso z kurczaka oraz zboża są najbardziej uczulające dlatego w ofercie karm monobiałkowych ich nie znajdziemy.
2. Wrażliwy układ trawienny
Zdarza się tak, że pies pomimo braku alergii ma wrażliwy układ trawienny i nie toleruje niektórych składników pokarmowych. Dzięki prostemu składowi jesteśmy w stanie przetestować reakcje psa na dane receptury. Po znalezieniu odpowiedniej karmy zapewnimy czworonogowi lepsze samopoczucie co pozwali mu pozbyć się przykrych dolegliwości, jak wzdęcia, gazy czy biegunka.
3. Wyszukany smak pupila
Czasami bywa tak, że Nasz pies jest niejadkiem i dopasowanie odpowiedniej karmy do jego kubków smakowych to nie lada wyzwanie! :) Np. lubi wieprzowinę, ale nie przepada za jagnięciną. Wtedy wybór karmy monobiałkowej może być strzałem w "10". Ponadto żywienie psa wysokiej jakości karmą monoproteinową to również pewność, że zwierzak otrzymuje wraz z posiłkami wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.
4. Urozmaicenie zbilansowanej diety
Nawet jeśli nasz pies nie cierpi z powodu alergii lub wrażliwego żołądka, a w dodatku z apetytem zjada większość serwowanych przez nas posiłków, warto zaproponować mu karmę monobiałkową. Jest to świetny sposób na urozmaicenie codziennego menu, zwłaszcza że producenci żywności dla zwierząt domowych mają w ofercie wiele smaków do wyboru.