Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Białko w karmach dla psa – zapotrzebowanie

Białko w diecie psa to jeden z najważniejszych składników, o których powinieneś pamiętać podczas wyboru karmy i komponowania codziennego menu. Chociaż psy przez wiele lat ewolucji nauczyły się spożywać również składniki inne niż mięso, to jednak nadal bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniego źródła białka, aby długo cieszyły się zdrowiem i siłą.

Ile białka powinno być w suchej karmie? Ilość oraz rodzaj białka zależą od wieku psa, jego stanu zdrowia, ewentualnych chorób lub występujących alergii. Niebezpieczny dla psów jest głównie niedobór białka. Większe zapotrzebowanie na białko występuje m.in. u szczeniąt w intensywnej fazie wzrostu, psów pracujących, w okresie rekonwalescencji, u zwierząt niedożywionych oraz suczek w okresie laktacji.

Ilość białka w diecie psa uwarunkowana jest także jego aktywnością fizyczną oraz grubością okrywy włosowej – psy o gęstej sierści potrzebują go nieco więcej. Wysokiej jakości białko jest wyjątkowo potrzebne dorastającym psom, ponieważ prawie 2/3 białka z pokarmu wykorzystywane jest przez organizm dla efektywnego wzrostu. Pozostała część utrzymuje funkcje życiowe i należyte funkcjonowanie tkanek organizmu.

Dorosłe psy wymagają regularnej podaży białka, gdyż te są niezbędne, by dostarczyć wszystkich aminokwasów. Jest to konieczne m.in. do procesu odnowy naskórka, wymiany włosów, wzrostu pazurów, a także w celu dostarczenia aminokwasów niezbędnych w metabolizmie komórkowym. Źródła białka w diecie także mają wpływ na konieczną ilość tego składnika. Im bardziej wartościowe białko, tym mniejsza jego ilość jest potrzebna.

Jak wybrać wysokobiałkową karmę dla psa?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suchej lub mokrej karmy dla psa? Przede wszystkim na skład. Karmy wysokobiałkowe dla psa są oparte w głównej mierze na białku pochodzenia zwierzęcego zawartym w mięsie. Jego obecność w składzie jest zazwyczaj większa niż w przypadku standardowych produktów dla czworonogów. Z tego powodu wysokobiałkowa karma dla psa nadaje się najbardziej dla zwierzaków, które prowadzą aktywny tryb życia, pracującym, a także osobnikom z niedowagą. Nie jest za to zalecana dla czworonogów, które ważą więcej niż powinny, gdyż jest bardziej kaloryczna. Nie powinieneś jej też podawać, jeżeli Twój pupil ma problemy z nerkami lub wątrobą, albo jest w podeszłym wieku.

Wysokobiałkowa karma dla psa zazwyczaj nie zawiera w sobie żadnych zbóż. Zawartość zapychaczy jest ograniczona do minimum, tak by zwierzak mógł przyswoić, jak największą ilość składników odżywczych z posiłku i odpowiednio je spożytkować. Są one zastąpione zdrowszymi węglowodanami, w postaci warzyw takich jak bataty, ziemniaki czy różnego rodzaju strączki. Nasze karmy wysokobiałkowe dla psa są odpowiednio zbilansowane pod kątem witamin i minerałów. Oprócz mięsa, podrobów i tłuszczy, a także warzyw, znajdują się w nich także owoce i zioła. 

Karmy wysokobiałkowe dla psa zalecane szczeniakom

Wiek czworonoga ma ogromny wpływ na to, jakiego rodzaju pożywienie powinien dostawać. O ile starsze zwierzaki niekoniecznie będą w stanie spożytkować energię i poradzić sobie z przyswojeniem większej ilości białka, to szczeniaki jak najbardziej mogą mieć tego rodzaju dietę. W okresie dorastania zwiększony popyt na białko w psim organizmie jest całkowicie naturalny. Pierwsze miesiące życia zwierzaka, to okres bardzo intensywnego wzrostu. Dzięki stosowaniu wysokobiałkowej karmy dla psa zapewnisz swojemu pupilowi optymalne warunki rozwoju fizycznego i psychicznego. W ten sposób będzie miał wystarczająco dużo energii, by aktywnie poznawać otaczający go świat i wykształcać w sobie odpowiednie instynkty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl